Zápis do mateřských škol pro děti z Ukrajiny z Prahy 3

Pro děti z Ukrajiny, které přišly do ČR po 24. 2. 2022 a mají vízum „Strpění“ nebo „Dočasnou ochranu“, se uskuteční dodatečný zápis 1. června 2022. Pro generování přihlášek bude aplikace https://zapisdoms-praha3.praha.eu/ otevřena od 23. 5. 2022. V té vyplníte potřebné údaje přes online formulář a přihláška vám přijde ve formě PDF do emailu. Tu si vytiskněte a odneste potvrdit k lékaři. Více informací na webových stránkách MČ Praha 3

Informujeme Vás že Mateřská škola U Zásobní zahrady má na tento zápis 0 volných míst

Zápis pro školní rok 2022/2023

Jak budou letos vypadat zápisy do mateřských škol?  

Zápisy do mateřských škol pro školní rok 2022/23 proběhnou v řádném termínu 3. a 4. května 2022 – pouze v těchto dnech mohou rodiče doručit žádost o přijetí do mateřské školy. Pokud to epidemická situace dovolí, preferujeme doručení osobně. Případně datovou schránkou nebo emailem s elektronickým podpisem. 

Letos poprvé budete mít možnost si žádosti o přijetí do mateřských škol MČ Praha 3 předvyplnit přes jednotný elektronický systém, který bude otevřený v průběhu dubna, vytisknout a donést k lékaři pro potvrzení. 

Výhodou je, že žádosti do všech MŠ Prahy 3 připravíte na jednom místě a po podání přihlášky můžete sledovat její průběžný stav.  Pokud se hlásíte pro jistotu na více mš, uvidíte, jak si kde vaše přihlášky vedou. Aplikace je praktická a transparentní, šetří čas rodičům i mateřským školám. 
 
Pokud rodiče nemají možnost přihlášku vyplnit on-line nebo vytisknout, mohou se dohodnout s mateřskou školou na osobním vyzvednutí. 

Jak konkrétně se bude v letošním roce postupovat, upřesňuje vyhláška MŠMT, aktuální opatření proti šíření pandemie a jednotlivé školy. 

Sledujte stránky jednotlivých MŠ nebo web https://zapisdoms-praha3.praha.eu/